Pohled na okno s truhlíkem na parapetu s kvetoucími květinami je vždy krásný. Stejně tak vám udělají parádu i truhlíky na balkoně. Zde máte ale více možností, kam truhlíky či květináče umístit. Jednou z variant jsou právě závěsné květináče, kde se nádherně vyjímají převislé květiny a ty, které na zahradě vytváří doslova koberce květů.
V závěsném květináči můžete pěstovat nejen okrasné rostliny, dobře se v nich pěstují například jahody či bylinky. Jsou prostě dobrou alternativou v případě, když nemáte zahrádku, ale máte k dispozici balkon.
Jak si vybrat závěsný květináč
Nejčastěji se používají květináče plastové, z proutí či pozinkovaného drátu. Vždy musíte myslet na to, že v takovém květináči je dobré mít speciální vložku, aby se vám nevyplavoval substrát a udržel potřebnou vlhkost. Květináče se dají sehnat i v různých velikostech a tvarech. Před nákupem takového květináče je dobré si rozmyslet, co v něm budete pěstovat, aby rostlina měla dostatečný prostor pro růstte. Menší závěsné truhlíky se doporučují na drobné rostlinky či sukulenty. Oblíbené a zároveň užitečné jsou sestavy květináčů zavěšené nad sebou od nejmenšího po největší a do každého z nich můžete vysadit jiný druh bylinek nebo zeleniny. Nabízí se i možnost vyrobit si závěsný květináč vlastními silami, návodů a tipů najdete na internetu nespočet.
Péče o rostliny v závěsném květináči
Samotná péče o rostliny vysazené v závěsném květináči bývá o něco náročnější, ale není čeho se děsit. Vhodný výběr substrátu je základ, proto volte kvalitnější, stejně tak i hnojivo. Doporučuje se použít dlouhodobé hnojivo, které přidáváte do substrátu, než rostlinku zasadíte. Důležitá je pravidelná zálivka, která může být v teplých letních dnech i dvakrát za den. Nabízí se pěstování v samozavlažovacích truhlících, ale i ty mají své nedostatky. V případě, že v něm pěstujete rostlinky menšího vzrůstu, hrozí přemokření půdy a jejich úhyn.