Mnoho lidí zbožňuje pohled na tančící plamínky, a jak ohnivé jazyky olizují praskající polínka. Pohled do ohně je uklidňující a příjemný. Ne vždy si však můžeme dopřát rozdělávat oheň ať už na grilu či v krbu. Právě tady přicházejí na řadu svíčky, které nejenže ozdobí stůl, ale vytvoří romantickou a pohodovou atmosféru.
Svíce pro venkovní použití
Venkovní svíce se krapet od těch pro domácí použití liší. Ty určené pro venkovní posezení jsou bytelnější, mají silnější knot a většinou jsou opatřeny krytem či obalem, aby je nesfoukl první vánek. Svíčka dokáže umocnit večerní posezení na letní terase u sklenky dobrého vína. A nejen to, mnohé ze svíček, které jsou určeny právě pro venkovní posezení, jsou silně aromatické. Venku vám nehrozí, že vás z toho rozbolí hlava a pak to má svůj účel. Mnohé aromatické svíce obsahují látky, které odpuzují létavý a obtížný hmyz. Tím vám zajistí nejen příjemný, ale i bezproblémový pobyt venku. Svíčky od nepaměti patřily mezi nepostradatelné pomocníky. Ať už se jednalo o potřebu světla, doprovázení různých rituálních obřadů, z důvodů smutku či radosti a v neposlední řadě i společník, pro umocnění atmosféry ať už za dlouhých zimních večerů nebo letní noci při posezení s přáteli.
Svíčky z pohledu historie
Výroba svíček má svou dlouhou historii. Už staří Egypťané dokázali vyrábět svíce z včelího vosku. Číňané však přišli s tím, že se dají vyrobit svíce z velrybího tuku a v Indii byly nalezeny chrámové svíce, které byly i jemně aromatické. Vyrobeny byly z vosku uvařené skořice. Svíce se staly populární už v době středověku a vypovídá o tom i svátek Svaté Lucie a oslavy Hromnice. V tomto období se začaly díky svícím osvětlovat i ulice. Teprve vynález petroleje učinil svíčku dekorativní záležitostí. Proto by neměla chybět při žádném večerním posezení, jako dekorativní i romantický doplněk a ochrana proti komárům.