Ať už budujete , nebo renovujete již hotovou stavbu , lze přemýšlíte jak rozdělit volný prostor a velkou plochu tak , abyste nenarušili konstrukci či celou bytovou architekturu. Pokud jste se nad tímto tématem zamýšleli určitě jste našli pár způsobů jak rozlehlou místnost předělit na dvě , a tak dopřát bytu novou zónu , která může splňovat odlišnou funkci . Jednoduchým řešením jsou v tomto případě sádrokartonové příčky , které však mnozí považují za provizorní . Opravdu takové jsou , nebo se jen tak jeví ?
Samozřejmě , že lidé mají respekt před tím , co zabudují do svého domu a proto rádi zjišťují , ověřují a konzultují další kroky s přáteli či známými . V tomto případě byste však raději měli dát na rady zkušených odborníků , kteří se s těmito problémovými otázkami setkávají dennodenně a vědí vyvrátit nesprávné domněnky z vlastních zkušeností a ne řečí . Pravdou je , že sádrokartonové příčky ještě nedobehli tradiční zděné stěny , ale znalci jejich vřele doporučují . Proč ?
Není nic praktičtější než namontovat stěnu za pár hodin práce. Volnost při dispozičním řešení bytů , ať už ve fázi projektování nebo při případné přestavbě , je obrovskou výhodou v oblasti statiky , kterou neoplývají klasické příčky z cihel či pórobetonu.
To , že budete mít dům jako z papíru vám vyvrátí každý mistr , který se orientuje v branži . Ve vícevrstvé skladbě příček se totiž používají kvalitní a testované izolační materiály s velmi účinným akustickým útlumem . I když se to na první pohled nezdá , protože její velikost v nás často evokuje labilnosť , pokud by měla být příčka stejné tloušťky jako zděná stěna , je dokonce mnohem zvukotesnejším materiálem. Také se nemusíte bát , že není bezpečná . Dutá ozvěna po poklepáním vám totiž neprozradí , že pro zajištění pevnosti a ještě větší odolnosti se v mezibytových příčkách používá celoplošně umístěný ocelový plech .
Proto se nemusíte bát , že jako zákazník byste po dokončení prací a nastěhování nebyly s tímto flexibilním a jednoduchým konstrukčním prvkem nadmíru spokojen.