I když má tento odstín růžové slovo stará v názvu, rozhodně není nemoderní. Naopak, starorůžová je v interiéru vždy velmi příjemná a stále žádaná. Tato světle růžová barva působí velmi elegantně a hodí se do každého interiéru. Dokáže dokonce s úspěchem použít i v interiéru zařízeném v industriálním stylu a efektně ho zjemnit.
Starorůžová je příjemná na stěnách, nemusíte se ale bát ani čalounění v této barvě nebo nebo se obklopte starorůžovými doplňky. Pamatujte ovšem, že růžová nemůže být v interiéru sama. Je třeba ji vhodně kombinovat s dalšími barvami.
Které barvy starorůžové sluší
V moderním interiéru se dá starorůžová s úspěchem kombinovat s bílou, šedou i černou, velmi zajímavého výsledku dosáhnete s tmavým dřevem a především s tmavě modrá. Tmavá modrá (akvamarín, švestková a další) jí opravdu perfektně doplňuje. Stejně dobře si rozumí i s metalickými barvami: zlatou, stříbrnou či bronzovou. Ve spojení s těmito barvami získáte retro nádech z období art deco, s bílou, šedou a béžovou vytvoříte prostor něžně harmonický, s černou pak dramaticky moderní. Záleží jen na vás, který styl je vám blízký.
Jak starorůžovou v interiéru použít
Je pravda, že pokud se nevyvarujete některých chyb, může být výsledek poněkud odlišný od původního záměru. Například příliš mnoho tohoto odstínu v místnosti může působit až nudně, zvlášť pokud mu nedopřejete kontrastní barvu. Pak už bude interiér působit spíš staromódně, než nadčasově.
Jestli chcete starorůžovou použít v moderním interiéru, zkuste třeba pohovku v této barvě, nebo stěny vymalované ve starorůžové oživte tapetou s výrazným vzorem v doplňkových barvách. Velmi dobré se zdá i pravidlo 1 + 2, kdy zvolíte jeden výrazný interiérový prvek ve starorůžové a dva menší doplňky. Například jednu stěnu ve starorůžové doplní dvě křesílka stejné barvy, nebo starorůžovou pohovku lze doplnit dvěma stínítky na lampách.