close

Stejně jako celá řada dalších spotřebičů, i mikrovlnná trouba má v naší domácnosti své nezastupitelné místo. S jejím používáním samozřejmě souvisí i to, že její vnitřní prostor ne vždy vypadá tak nově a čistě, jako když jsme ji kupovali. Při pravidelném použití se totiž případnému znečištění zkrátka nevyhneme. Stejně tak může být častým nepřítelem mnoha mikrovlnek také zápach. Ale i ten se dá odstranit.

Pomůže mechanické, ale jemné čištění

Pokud se tedy v souvislosti s použitím mikrovlnky stane nehoda, měli bychom se na její vyčištění zaměřit ihned, než skvrny zaschnou. Pomoci by nám měla v tomto ohledu hlavně jemná hadřička s trochou jaru. Problémem ale není ani kombinace vlažné vody s trochou pracího prášku. Důležité je postupovat pomalu a jemně, jelikož vnitřní povrch se nesmí poškrábat. Je třeba zapomenout na různé čistící písky, nebo různé drátěnky. Vlivem poškrábání vnitřního prostoru totiž může dojít i k tomu, že se změní celkový pohyb mikrovln, a daný přístroj tak nebude funkční tolik, jako dříve.

Může pomoci i citron

Poměrně zajímavou, a rozhodně i funkční radou je citron. Stačí miska s vodou, do které citron nakrájíme na plátky, a vše alespoň na 12 hodin umístíme do mikrovlnky. Veškeré zaschlé nečistoty tak půjdou mnohem snadněji dolů, než předchozí den.

Jak na případný zápach?

A pokud je u naší mikrovlnky problém i se zápachem, nemusíte zoufat. Opět pomůže voda, a to v kombinaci s octem. Tuto kombinaci stačí smíchat v poměru 1:1, vložit do mikrovlnky, a přivést k varu. Následně stačí vyndat, a celý povrch mikrovlnky vytřít. Podobně vše funguje i v případě, kdy místo octa použijeme třeba kyselinu citronovou, popřípadě i již zmíněnou kombinaci citronu a vody. To vše jsou možnosti, jak starosti s údržbou mikrovlnky doslova hodit za hlavu, jelikož odstranění problémů s nečistotami je snazší, než vypadá.

The author admin

Leave a Response